02242575372

Hale OKTAY
Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi
Sınıf Öğretmenliği Bölümü

ANNE BABAYA MEKTUP

Erken çocukluk dönemi eğitimi ; gelecekte sahip olunacak yaşam becerilerinin, temel  davranış  alışkanlıklarının  ve zihinsel gelişimin %90´ının oluştuğu dönemdir. Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu;  bu kritik dönemde çocuklarımızla göz göze geldiği ilk andan itibaren onların bugün ve yarınlarında hatta daha da ileri giderek diyebiliriz ki onların hayatlarının tamamında   etkin ve verimli  izler bırakacağını bilmenin sorumluluğu paralelinde eğitim plan ve programını düzenleyen bir kurumdur.

 

Harika Çocuklarımız, Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´a kendilerine ezbere sunulan bilgiyi almak için değil; öğrenmenin ve öğrendiğini hatırlamanın en etkin yolu olan görerek, işiterek,  söyleyip yaparak, katılıp paylaşarak  ama daima yaşayarak  öğrenmeyi öğrenmek için  gelmelidirler. Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´ndabilgiye bu şekilde ulaşmayı öğrenecekler farkına varmadan çocuklarımız gülümseyerek, eğlenerek, çocukluklarını doğal olarak yaşayarak, oynayarak.  Huzurla, güvende ve daima sevgi ve şefkatle..Öğrendikleri  bu her türlü bilgiyi de hayatları boyunca kullanacaklar.  Bu yordam onları her zaman diğerlerinden farklı kılacak. Harikalıklarının farkına vardıklarında zaten Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´nda geçirdikleri bu paha biçilmez zamanı ve önemini kavrayacaklar ; belki de, kah  gülümseyerek kah gözleri dolarak  anılarını canlandıracaklar,yaşantılarının bizimle paylaşılan kısmını bu şekilde farkında olmadan depoladıkları beyinlerinin raflarından indirerek  hafızalarında  tazeleyeceklerdir.

 

Özetle; bu harika çocukların erken çocukluk eğitimi dönemi  sırasında deneyimleri ne kadar mutlu ve anlamlı olursa, onların  gelecekteki okul , iş , aile  hayatlarına olumlu duygularla başlama olasılıkları da  o kadar yüksek olacaktır. Mutlu çocuk; öğrenir, mutlu çocuk değişerek gelişir. Mutlu çocuk hayatının her aşamasında iyi sonuçlar elde eder.

 

Sorgulayıcı, araştırmacı, iletişim becerileri yüksek çok yönlü düşünebilen, yaratıcı ilgi alanları belirlenerek desteklenmiş, kendi başına karar verebilen, olumlu benlik algısına sahip, fark yaratacak ve fark edebilecek bireylerin temelini atıyoruz siz değerli, farkındalığı yüksek olan anne ve babalarımızın desteğiyle…

 

HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI´nda birbirinden özel HARİKA ÇOCUKLARIMIZLA  buluşmak dileğiyle…

To Top ↑